بهترین پمپ آب خانگی کدام است؟ چه پمپ آبی بخریم؟

بهترین پمپ آب خانگی کدام است

بهترین پمپ آب خانگی بستگی به نیازها و عوامل متعددی دارد که می‌تواند شامل میزان فشار و دبی آب مورد نیاز، میزان مصرف انرژی، کارایی و قیمت باشد. با این حال، برخی از برندهای معتبر و محبوب پمپ آب خانگی عبارتند از:

 • پمپ گروندفوس Grundfos
 • پمپ ویلو Wilo
 • پمپ سالوتک Salotech
 • پمپ کولینز Collins
 • پمپ سیلور Silver

همچنین، مدل‌های مختلفی از پمپ‌های آب خانگی، از جمله پمپ‌های شناور، پمپ‌های سطحی و پمپ‌های توپ‌خالی موجود است. برای انتخاب بهترین پمپ آب خانگی، بهتر است با توجه به نیازهای خودتان و مشاوره با متخصصین صنعت، مدل و برند مناسب را انتخاب کنید

پمپ گروندفوس Grundfos

گروندفوس (Grundfos) یکی از برندهای مطرح در زمینه تولید پمپ‌های آب است. این شرکت در سال 1945 در دانمارک تأسیس شده و در حال حاضر به گونه‌ای توسعه یافته است که محصولات آن در بیش از ۶۰ کشور جهان بازاریابی می‌شود. گروندفوس بیشتر به تولید پمپ‌های شناور، پمپ‌های سطحی و پمپ‌های توپ‌خالی متمرکز شده است. این شرکت با توجه به کیفیت بالا و کارایی خوب محصولاتش، به یکی از برندهای برتر در صنعت پمپ‌سازی تبدیل شده است. همچنین، گروندفوس با توجه به تعهد بالا در بهبود محیط زیست و کاهش مصرف انرژی، به عنوان یکی از شرکت‌های سبز جهان شناخته می‌شود.

پمپ گروندفوس Grundfos

گروندفوس Grundfos

پمپ ویلو Wilo

ویلو (Wilo) یکی از شرکت‌های برجسته در صنعت پمپ‌سازی است که در سال ۱۹۲۰ در آلمان تأسیس شد. ویلو بیشتر به تولید پمپ‌های آب، پمپ‌های خنک‌کننده، پمپ‌های گرمایشی و سرمایشی، پمپ‌های بهداشتی و پمپ‌های آتش‌نشانی متمرکز شده است. محصولات ویلو به دلیل کیفیت بالا، کارایی خوب، طراحی زیبا و مصرف انرژی کم، بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. این شرکت با توجه به تکنولوژی پیشرفته و تلاش برای بهبود محیط زیست، به عنوان یکی از شرکت‌های پایدار جهان شناخته شده است. همچنین، ویلو برای ارائه خدمات پس از فروش و پشتیبانی فنی بهتر، شبکه‌ای از نمایندگی‌های خدماتی در سراسر جهان دارد.

پمپ ویلو Wilo

ویلو Wilo

پمپ سالوتک Salotech

سالوتک (Salotech) یک شرکت پیشرو در زمینه تولید پمپ‌های آب بالای فشار و ابزارهای جانبی مربوط به آن است. این شرکت در سال ۱۹۷۸ در هلند تأسیس شد و در حال حاضر به یکی از شرکت‌های برتر در صنعت پمپ‌سازی تبدیل شده است. محصولات سالوتک شامل پمپ‌های آب بالای فشار، ابزارهای جانبی برای پمپ‌های آب، سیستم‌های تزریق آب، و ابزارهایی برای پاکسازی لوله‌های آب و فاضلاب می‌باشد. این شرکت با محصولاتی که در کارایی، کیفیت و قابلیت اطمینان بالاست، به عنوان یکی از شرکت‌های معتبر در صنعت پمپ‌سازی شناخته شده است. همچنین، سالوتک با توجه به نیازهای مشتریان و تلاش برای بهبود محصولات خود، با تکیه بر توانایی‌های فنی خود، به طور مداوم در حال توسعه و بهبود محصولات خود می باشد.

پمپ سالوتک Salotech

پمپ کولینز Collins

کولینز (Collins) یکی از شرکت‌های مطرح در زمینه تولید پمپ‌های آب است که در سال ۱۹۵۴ در آمریکا تأسیس شد. این شرکت بیشتر به تولید پمپ‌های آب خانگی، پمپ‌های سطحی، پمپ‌های شناور و پمپ‌های توپ‌خالی متمرکز شده است. محصولات کولینز با توجه به کیفیت بالا، قابلیت اطمینان و کارایی خوب، بسیار پرطرفدار هستند و در بازار جهانی پمپ‌سازی مورد توجه قرار گرفته‌اند. این شرکت با توجه به تکنولوژی پیشرفته و تلاش برای بهبود محصولات، به عنوان یکی از شرکت‌های پیشتاز در زمینه پمپ‌سازی شناخته می‌شود. همچنین، کولینز با توجه به تعهد خود در بهبود محیط زیست و کاهش مصرف انرژی، به عنوان یکی از شرکت‌های سبز جهان شناخته می‌شود.

 

پمپ سیلور Silver

سیلور (Silver) یکی از شرکت‌های پیشرو در صنعت پمپ‌سازی است که در سال ۱۹۳۰ در ایتالیا تأسیس شد. این شرکت بیشتر به تولید پمپ‌های آب خانگی، پمپ‌های سطحی، پمپ‌های شناور و پمپ‌های توپ‌خالی متمرکز شده است. محصولات سیلور با توجه به کیفیت بالا، کارایی خوب و طراحی زیبا، در بازار جهانی پمپ‌سازی مورد توجه قرار گرفته‌اند. این شرکت با توجه به تلاش برای بهبود محصولات و تکنولوژی پیشرفته، به عنوان یکی از شرکت‌های پیشتاز در زمینه پمپ‌سازی شناخته می‌شود. همچنین، سیلور با توجه به تعهد خود در بهبود محیط زیست و کاهش مصرف انرژی، به عنوان یکی از شرکت‌های سبز جهان شناخته می‌شود. این شرکت همچنین خدمات پس از فروش و پشتیبانی فنی خوبی را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

پمپ سیلور Silver

سیلور Silver

بهترین پمپ آب خانگی چینی

با توجه به اینکه بازار پمپ‌های آب خانگی چینی بسیار گسترده است و دارای برندهای مختلفی می باشد، نمی توان به راحتی برای شما بهترین پمپ آب خانگی چینی را معرفی کرد. با این حال، برای انتخاب بهترین پمپ آب خانگی چینی باید به عوامل مختلفی مانند کیفیت، قیمت، مصرف انرژی، سایز، ویژگی های خاص و میزان نویز توجه کنید.

بهترین روش برای انتخاب پمپ آب خانگی چینی، مطالعه نظرات و فیدبک های مشتریان است که پیشتر از این از آن استفاده کرده‌اند. همچنین، با توجه به برندهای معتبر پمپ آب خانگی چینی مانند Shimge، CNP، و Leo می توانید به دنبال محصولات با کیفیت و قابل اعتماد باشید. در نهایت، برای خرید پمپ آب خانگی چینی، توصیه می شود که از فروشگاه های معتبر و با سابقه خرید کنید.

پمپ آب خانگی چینی CNP

CNP یکی از برندهای معتبر پمپ آب خانگی چینی است که در بازار جهانی شناخته شده است. این شرکت در سال 1991 تاسیس شد و در زمینه تولید پمپ های آب، تصفیه آب و تجهیزات مرتبط فعالیت می کند. محصولات CNP شامل پمپ های سطحی، پمپ های غوطه ور، پمپ های فاضلاب، پمپ های مخصوص استخر، و پمپ های تصفیه آب می باشد.

پمپ های آب خانگی CNP دارای کیفیت بالا، عمر طولانی، مصرف انرژی کم و قیمت مناسب هستند. همچنین، CNP به دلیل ارائه خدمات پس از فروش خوب، به یکی از پرطرفدارترین برندهای پمپ آب خانگی چینی تبدیل شده است.

با توجه به ویژگی های مثبت CNP، اگر به دنبال یک پمپ آب خانگی با کیفیت و قابل اعتماد هستید، پمپ های آب خانگی CNP را به شما توصیه می کنیم. اما قبل از خرید، بهتر است مشخص کنید که پمپ مورد نیاز شما چه ویژگی هایی باید داشته باشد و با مطالعه مشخصات فنی محصولات CNP، بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

پمپ آب خانگی چینی Shimge

Shimge یکی دیگر از برندهای معتبر پمپ آب خانگی چینی است که در سال 1984 تاسیس شد. این شرکت در حال حاضر یکی از بزرگترین تولید کنندگان پمپ آب در جهان است و محصولات آن شامل پمپ های سطحی، پمپ های غوطه ور، پمپ های فاضلاب، پمپ های تصفیه آب و تجهیزات مرتبط می باشد.

پمپ های آب خانگی Shimge با کیفیت بالا، عمر طولانی، مصرف انرژی کم و قیمت مناسب شناخته شده اند. همچنین، این برند به دلیل ارائه خدمات پس از فروش خوب، به یکی از پرطرفدارترین برندهای پمپ آب خانگی چینی تبدیل شده است.

با توجه به ویژگی های مثبت Shimge، اگر به دنبال یک پمپ آب خانگی با کیفیت و قابل اعتماد هستید، پمپ های آب خانگی Shimge را به شما توصیه می کنیم. اما قبل از خرید، بهتر است مشخص کنید که پمپ مورد نیاز شما چه ویژگی هایی باید داشته باشد و با مطالعه مشخصات فنی محصولات Shimge، بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

پمپ آب خانگی چینی Leo

Leo یکی دیگر از برندهای معتبر پمپ آب خانگی چینی است که در سال 2001 تاسیس شد. این شرکت در حال حاضر یکی از بزرگترین تولید کنندگان پمپ در جهان است و محصولات آن شامل پمپ های سطحی، پمپ های غوطه ور، پمپ های فاضلاب، پمپ های تصفیه آب و تجهیزات مرتبط می باشد.

پمپ های آب خانگی Leo با کیفیت بالا، عمر طولانی، مصرف انرژی کم و قیمت مناسب شناخته شده اند. همچنین، این برند به دلیل ارائه خدمات پس از فروش خوب، به یکی از پرطرفدارترین برندهای پمپ آب خانگی چینی تبدیل شده است.

با توجه به ویژگی های مثبت Leo، اگر به دنبال یک پمپ آب خانگی با کیفیت و قابل اعتماد هستید، پمپ های آب خانگی Leo را به شما توصیه می کنیم. اما قبل از خرید، بهتر است مشخص کنید که پمپ مورد نیاز شما چه ویژگی هایی باید داشته باشد و با مطالعه مشخصات فنی محصولات Leo، بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

چه پمپ آبی بخریم

در این مقاله قصد داریم خرید پمپ آب را به صورتی برای شما شرح دهیم که شما بهترین را انتخاب کنید.

بدون مقدمات اضافه برای انتخاب پمپ باید فقط 2 موضوع را بررسی کنید

 • انتخاب قدرت پمپ مثلا پمپ 1 اسب یا 2 اسب
 • انتخاب برند پمپ

قدرت پمپ

انتخاب قدرت پمپ آب وابسطه به شرایط شما توسط کارشناس تاسیسات قابل محاسبه است.

برای مثال از شما پرسیده می شود ساختمان شما چند طبقه، چند واحد چند متری و … است بعد از دریافت اطلاعات شما، کارشناس به شما می گوید که مثلا شما یک پمپ 2 اسب 2 پروانه نیاز دارید

از این موضوع گذر می کنیم ولی میتوانید مقاله کاملتر آن را در سایت ما مطالعه فرمایید.

انتخاب برند پمپ

در بخش انتخاب برند پمپ که موضوع اصلی صحبت ماست، دسته بندی از پمپ ها گفته می شود تا ذهنیت شما شکل بگیرد.

 • پمپ های ایرانی
 • پمپ های چینی
 • پمپ های ایتالیایی
 • پمپ های ایتالیایی تقلبی
 • پمپ های اروپایی

میخواهیم پمپ های فوق را از منظر های مختلف مورد بحث قرار دهیم.

قیمت پمپ

اگر بخواهیم از نظر قیمت و به صورت عموم اقلام موجود در بازار پمپ های فوق را بررسی کنیم

پمپ های فوق به ترتیب بالاترین قیمت 1- پمپ های ایتالیایی 2- پمپ های اروپایی 3-پمپ های ایرانی 4- پمپ های ایتالیایی تقلبی 5-پمپ های چینی

البته در هر زمان و بسته به برند امکان جا به جایی این رده بندی وجود دارد ولی عمومیت قیمت به ترتیب بالا است.

کیفیت پمپ

از نظر کیفیت نمی توان پمپ ها را بر اساس نام کشور سازنده دسته بندی کرد زیرا جنس پمپ قبل از کارشناسی فنی قابل تشخیص نیست. برای مثال شما به فروشگاه میروید و 2 برند برنج ایرانی شمالی میبینید که با هم اختلاف قیمت دارند ولی از نظر شما هر دو مدل یکی هستند و تفاوتی احساس نمی کنید در این زمان شما از شخصی که اطلاعات دارد در مورد تفاوت این دو سوال می کنید دقیقا همین مثال در مورد پمپ های آب صادق است. امکان دارد 2 پمپ با اختلاف قیمت بالا، از نظر ابعاد و طرح و شکل کلی کاملا با هم یکسان باشند.

کارشناس فنی یا فروشنده خبره چه پارامتر هایی را در پمپ بررسی می کند؟

 • جنس سیم پیچ:سیم پیچ میتواند از مس یا آلومینیوم یا هر دو باشد که بهترین حالت آن سیم پیچ 100 در 100 مس است
 • جنس پروانه:جنس پروانه پمپ میتواند باکالیت(پلاستیک فشرده)، استیل، برنج، چدن و … باشد

در خصوص جنس پروانه نمیتوان گفت که کدام یک از همه بهتر است چراکه این موضوع بر اساس سیال مورد انتقال شما باید انتخاب شود ولی در پمپ های خانگی بهترین پروانه به دلیل مقاومت بالا استیل و برنج هستند.

 • فیبر و فنر(نافی-مکانیک سیل):فیبر و فنر که وظیفه آب بندی پمپ را بر عهده دارد میتواند اصلی یا طرح اصلی باشد که صرفا توسط کارشناس خبره قابل تشخیص است.
 • شافت:شافت در ادامه روتور از قسمت الکتروموتور خارج و وارد قسمت پمپ میشود به علت تماس مداوم شافت با آب بهترین جنس شافت استیل است زیرا شافت های آهنی بسیار زودتر از شافت های استیل خراب و زنگ زده میشوند نکته ریز در خصوص شافت پمپ این است که جنس آن آهن با روکش استیل نباشد و 100 درصد استیل یا اصطلاحا استیل نگیر باشد(در تماس با آهنربا جذب نشود)
 • جنس و قدرت خازن، جنس و زخامت کله، واسط، پروانه، روتور و استاتور هم در بالا بودن کیفیت پمپ بسیار موثر هستند که این عوامل صرفا توسط کارشناس خبره قابل تمایز است.

در خصوص طبقه بندی پمپ ها از نظر کشور های سازنده و ارتباط آن با کیفیت آنها باید گفت که قطعا پمپ های ایتالیایی یا پمپ های اروپایی در صورت اصل بودن بسیار با کیفیت تر از تمامی پمپ های موجود در بازار هستند و این بالا بودن کیفیت قطعا قیمت چند برابر آن نسبت به پمپ های دیگر را در بر دارد ولی مشکل اینجاست که آیا پمپی که به نام ایتالیا خرید می کنید واقعا اصل ایتالیا است؟

در این خصوص باید بدانیم که پمپ اصلی و تقلبی به سادگی قابل تشخیص نیست و در صورتی که شما قصد خرید پمپ ایتالیایی دارید بهترین راه آن خرید از فروشگاه و شخص بسیار معتبر است مازاد بر اینکه در چند سال گذشته پمپ ایتالیایی به صورت رسمی و توسط شخص یا شرکت خاصی به صورت قانونی وارد کشور نشده است و پمپ هایی که عموما در بازار هستند یا به صورت طرح ایتالیا یا تحت لیسانس ایتالیا به فروش میرسند.

اخیرا سری پمپ های اروپایی(برای مثال اسپانیایی) به صورت رسمی وارد کشور شده است که دارای کیفیت و قیمت بالا هستند.

پمپ های ایرانی کیفیت خوب و قیمت متوسط دارند.

در خصوص پمپ های چینی باید بدانید که این سری پمپ ها دارای بازه کیفیتی وسیع میباشند یعنی دارای کیفیت بد، متوسط، خوب و عالی میباشد.

که تشخیص دادن مشخصات فنی آنها صرفا و فقط توسط کارشناس فنی قابل تشخیص است

خدمات پس از فروش قطعات یدکی پمپ

نکته دیگر که در هنگام خرید باید به آن توجه نمود موجود بودن قطعات یدکی پمپ در بازار است

برای مثال اگر شما پمپی خرید کنید که کیفیت خوبی داشته باشد ولی بعد از چند سال پروانه آن مستهلک شود و نیاز به تعویض پیدا کند اگر پروانه آن در بازار موجود نباشد، عملا پمپ شما دیگر قابل استفاده نیست

پس موجود بودن قطعات یدک یک پمپ بسیار مهم است

در این خصوص عموما قطعات یدکی پمپ های چینی به علت فراگیری و مشابه بودن ظاهر(طرح پنتاکس) در بازار به وفور پیدا می شود.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مقالات مرتبط

محصولات مرتبط